Η Sania Mirza και η Cara Black κερδίζουν το WTA Pan Pacific Open στο Τόκιο

Οι νικητές Cara Black και Sania Mirza γιορτάζουν με το πιάτο τους

Η Sania Mirza και η σύντροφός της Cara Black της Ζιμπάμπουε διεκδίκησαν τον τίτλο του διπλού στο WTA Toray Pan Pacific Open στο Τόκιο. Στον τελικό ξεπέρασαν τη σκληρή πρόκληση των Hao-Ching Chan και Liezel Huber με σκορ 4-6, 6-0, 11-9.

Ο αγώνας διήρκεσε 1 ώρα και 25 λεπτά.

Αφού έχασαν το πρώτο σετ, η Sania και η Cara επέστρεψαν και σφράγισαν το δεύτερο σετ αρκετά εύκολα. Στο τρίτο σετ έσωσαν δύο ματς πόντους πριν τελειώσει τελικά η ισοπαλία.

Ο Σάνια και ο Μπλακ έδιωξαν 4 άσσους σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και κέρδισαν όλους τους πόντους μπρέικ που κέρδισαν. Επίσης, έσωσαν 5 από τα 9 break points που αντιμετώπισαν.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη του τουρνουά για τη Sania και τον Black ως διπλοί συνεργάτες.

Μπάλα τένις ξεκλειδώστε την πόρτα

Στην απλή διοργάνωση του τουρνουά, η Πέτρα Κβίτοβα νίκησε την Αντζελίκ Κέρμπερ με 6-2, 0-6, 6-3. Αυτός ήταν ο 11ος τίτλος WTA για την Κβίτοβα στην καριέρα της και δεύτερος φέτος.

Δημοφιλή Θέματα

Η Πέτρα Κβίτοβα επιστρέφει στην περιοδεία στο Western & Southern Open, εναντίον της συμπατριώτισσάς της Μαρί Μπουζκόβα. Ο δύο φορές νικητής Major έχει εντυπωσιακό ρεκόρ απέναντι σε Τσέχους παίκτες.

Πώς να βρείτε την επιφάνεια της σφαίρας. Το εμβαδόν μιας σφαίρας είναι ο αριθμός των τετραγωνικών μονάδων (cm2, τετραγωνικές ίντσες, τετραγωνικά πόδια - όποια και αν είναι η μέτρησή σας) που καλύπτουν το εξωτερικό ενός σφαιρικού αντικειμένου. Http://www.mathopenr ...

Η Maya Moore είναι το θέμα του νεότερου ντοκιμαντέρ 30 για 30, «Breakaway». Δείτε πώς μπορείτε να παρακολουθήσετε την ταινία στο διαδίκτυο.

Η Ματέκ-Σαντς υπέστη σοβαρό τραυματισμό στο γόνατο μετά από πτώση κατά τη διάρκεια του ματς της στο μονό.

Εδώ είναι όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για να παρακολουθήσετε μια ζωντανή ροή του Arnold Palmer Invitational 2019 online.

Kei Nishikori - Ένας Σαμουράι από τη χώρα του ανατέλλοντος ήλιου.