Εφηβικοί τίτλοι τένις για τους Subash Paramasivam, Chandrika Joshi

Τένις

Bengaluru, 3 Ιουλίου (IANS)

Η Unseeded Chandrika Joshi της Karnataka γιόρτασε τα 13α γενέθλιά της εδώ την Παρασκευή με έναν παρθενικό θρίαμβο στο πρωτάθλημα τένις νέων πρωταθλημάτων κάτω των 14 ετών κερδίζοντας τον τρίτο σπόρο P. Shruthi του Tamil Nadu 7-6 (2), 6-2, στα κορίτσια «τελικός μονών.

Σε έναν τελικό αγώνων αγώνων από όλα τα Ταμίλ Ναντού, ο προκριματικός Subash Paramasivam ήρθε από πίσω για να ανατρέψει τον κορυφαίο σπόρο Rajesh Kannan, ο οποίος κατατάσσεται στην 32η θέση της λίστας All India Tennis (AITA) Under-14, 2-6, 6-4, 6 -4.

Η Chandrika έπαιξε θετικό παιχνίδι μετά από ένα αργό ξεκίνημα. Στο πρώτο σετ, η Shruthi πήρε το πάνω χέρι, παίρνοντας προβάδισμα 5-3. Ο Τσάντρικα συγκέντρωσε για να τα κάνει όλα 5 και συνέχισε να παίρνει το σετ στο τάι μπρέικ.

Η Τσαντρίκα βγήκε από το αμυντικό της κέλυφος στο δεύτερο σετ και πήγε στα σουτ της. Επιτίθεται δυνατά με το φόρεντ της, έτρεξε στο προβάδισμα 4-0 και έκλεισε το σετ και το ματς με υψηλή νότα στο 6-2.

Στον τελικό που αγωνίστηκε έντονα, ο Rajesh που κατάγεται από το Tiruchi, ξεπέρασε τον Subash του Chennai στο πρώτο σετ. Ο Rajesh είχε πολύ τον έλεγχο στο δεύτερο, επίσης, πριν σπαταλήσει δύο πόντους παιχνιδιού στο όγδοο για να ρίξει το σερβίς (4-4).

Εκμεταλλευόμενος την ευκαιρία, ο Σούμπας έκανε το 5-4 στο σερβίς του και σημείωσε άλλο ένα μπρέικ για να πάρει το σετ στο 6-4. Στο αποφασιστικό, ο Subash προηγήθηκε με 2-0 με ένα break στο δεύτερο παιχνίδι πριν ο Rajesh χτυπήσει πίσω στο τρίτο παιχνίδι.

Παίζοντας με πολύ περισσότερη αυτοπεποίθηση και επιμονή, ο Subash κράτησε τον εαυτό του και έσπασε ξανά τον Rajesh στο 10ο παιχνίδι για να κερδίσει το σετ και τον τίτλο.

Δημοφιλή Θέματα

Οι ανελκυστήρες ποδιών είναι μερικές από τις καλύτερες ασκήσεις που μπορείτε να κάνετε για να ασκηθείτε στους κοιλιακούς και τα πόδια σας. Υπάρχει μια ποικιλία ανυψωτικών ποδιών που μπορείτε να κάνετε, ανάλογα με τη φυσική σας κατάσταση και το επίπεδο έντασης που ψάχνετε σε μια προπόνηση ....

Η πικρή αντιπαράθεση μεταξύ του Νόβακ Τζόκοβιτς και του Νικ Κύργιου δεν δείχνει σημάδια υποχώρησης, με τον Κύργιο να παίρνει πρόσφατα μια άλλη τσιμπήματα στον Τζόκοβιτς.

Πώς να κερδίσετε χρήματα (για εφήβους). Η αγορά εργασίας μπορεί να είναι ένα δύσκολο μέρος για έναν έφηβο, αλλά, με λίγη ανθεκτικότητα και ευφυΐα, μπορείτε να βρείτε διάφορους τρόπους για να κερδίσετε χρήματα. Εκτός από την περιήγηση στις επιλογές σας με εργοδότες που είναι γνωστοί για ...

Ο πρωταθλητής 2014 Marin Cilic αντιμετωπίζει τον 37χρονο Philipp Kohlschreiber στον πρώτο γύρο του US Open 2021 τη Δευτέρα. Ακολουθεί μια σε βάθος προεπισκόπηση, ανάλυση και πρόβλεψη για τον αγώνα.

Η Club América και η Monarcas συναντιούνται στους ημιτελικούς της Liga MX Apertura. Δείτε πώς μπορείτε να παρακολουθήσετε το πρώτο παιχνίδι ζωντανής ροής στο διαδίκτυο στις Ηνωμένες Πολιτείες.