ΒΙΝΤΕΟ: Δείτε τον Mischa και τον 14χρονο Alexander Zverev σε αυτή την έκρηξη από το παρελθόν

Τώρα, θεωρείται από πολλούς ως το «επόμενο μεγάλο πράγμα» και ο 19χρονος Αλέξανδρος Ζβέρεφ έχει αποδείξει όλους τους υποστηρικτές του με τη μετέωρη άνοδό του να ανεβαίνει φέτος στην κατάταξη. Κάποτε ο νεότερος παίκτης στο top 50 του ATP, ο ‘Sascha’ είναι τώρα στην 21η θέσηstστον κόσμο.

Ο νεαρός παίκτης πήρε τον πρώτο του τίτλο ATP Tour Level φέτος με μια νίκη στο Open Petersburg της Αγίας Πετρούπολης-και ακόμη πιο αξιοσημείωτα, κέρδισε τον τίτλο με μια νίκη επί ενός fit, φορμαρισμένου Stan Wawrinka, φρέσκος από την παρθενική του. Νίκη του Αμερικανικού Πρωταθλήματος Αντισφαίρισης.

Στο κλιπ, το οποίο επικεντρώνεται σε έναν τότε 24χρονο Mischa, του οποίου το πλήρες όνομα είναι Mikhail, εμφανίζονται επίσης ο μικρότερος αδελφός του και η μητέρα του ζευγαριού, Irina. Ο πατέρας του ζευγαριού, Alexander Zverev Sr, ήταν επίσης επαγγελματίας τένις, αλλά δεν είχε τις επιτυχίες των γιων του.

Η Irina Zvereva, η οποία ήταν επίσης επαγγελματίας της WTA, λέει ότι πάντα έβλεπε τις δυνατότητες και στα δύο παιδιά και γι 'αυτό επενδύσαμε στα παιδιά μας, χρόνο και χρήμα.

Τώρα, και τα δύο αδέλφια έχουν παρουσιάσει δυνατές επιδόσεις-με τον Αλέξανδρο να χάνει σε έναν πολύ καλό αγώνα από τον Τζο-Βίλφριντ Τσόνγκα, παίρνοντας ένα σετ από τον αντίπαλό του υψηλότερης κατάταξης και κοιτώντας τον αγώνα μέχρι το τέλος του τελικού σετ.

Ο Mischa νίκησε τον Nick Kyrgios στο δικό του άνοιγμα, χάνοντας από τον Novak Djokovic, αλλά όχι πριν κερδίσει ένα σετ στον Νο 1 του κόσμου και ένα διάλειμμα για τον Σέρβο, οδηγώντας τον σε τάι μπρέικ στο δεύτερο πριν ο Djokovic τελικά πάρει τρίτο σετ και το ματς.

Οι αδελφοί Ζβέρεφ είπαν ότι μπορεί να είναι διαφορετικοί, αλλά μοιράζονται τον ίδιο στόχο. Είναι οι μόνοι ενεργοί αδελφοί που ήταν και οι δύο στις κορυφαίες 100 θέσεις του ATP - με τον μικρότερο αδερφό Alexander ‘Sascha’ να βρίσκεται στην υψηλότερη θέση με 21, και τον Mischa, που σήμερα βρίσκεται στα 110 την υψηλότερη καριέρα των 45ουΤο

Είναι ενδιαφέρον ότι το βίντεο ηχογραφήθηκε περίπου την ίδια περίοδο πριν από 5 χρόνια - λίγο πριν από το Shanghai Rolex Masters το 2011.

Δημοφιλή Θέματα

Λεπτή, αρωματική λεβάντα είναι εύκολο να στεγνώσει και να διατηρηθεί έτσι ώστε να μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε αρωματικά φακελάκια ή ως μέρος μιας αποξηραμένης ανθοφορίας. Για να στεγνώσετε τη λεβάντα, είναι σημαντικό να συλλέξετε τα λουλούδια τη σωστή στιγμή, όταν το χρώμα τους είναι ...

Οι αντίπαλοι Νότια Ντακότα και Βόρεια Ντακότα θα συναντηθούν την Κυριακή στα προημιτελικά τουρνουά της Summit League. Δείτε πώς μπορείτε να παρακολουθήσετε το παιχνίδι ζωντανά στο διαδίκτυο χωρίς καλώδιο.

Ακολουθούν όλες οι λεπτομέρειες σχετικά με την παρακολούθηση της Πρωτοχρονιάτικης εκδήλωσης του NBC με τον Carson Daly στο διαδίκτυο.

Το τρίτο ζευγάρι Leander Paes και Radek Stepanek νίκησε το Ισπανικό ζευγάρι Marcel Granollers και Marc Lopez με 7-5 6-4 στον δεύτερο αγώνα του Ομίλου Α για να προκριθεί στα ημιτελικά των τελικών Barclays ATP World Tour Finals. Ταν ένα ζευγάρι f.

Αν δεν έχετε καλώδιο, δείτε πώς μπορείτε να παρακολουθήσετε τη νέα μουσική του CMT Skyville Live, με τους Kris Kristofferson και Gladys Knight στα πρώτα της επεισόδια.

Έχουν γίνει κάποια σπουδαία ματς όλα αυτά τα χρόνια.